Telefon: +90(537) 842 2603

  

Sık Sorulan Sorular

1- Yüz tanıma temasız  kolay ve hızlı bir şekilde geçişleri kayıt altına alır.

2-Yüksek hassasiyetle ve hızlı bir şekilde kullanıcı tanılaması yapar.

3- En büyük avantajı da tam güvenliği sağlamasıdır

4- Yüz tanıma cihazlarımız tozlu, yağlı, ortamlarda etkilenmeden  sorunsuz kullanır ve bu   kullanımdan etkilenmez

5- Biyometrik bilgiler başka kişiye transfer edilemez ve kopyalanamaz.

1- Yüz tanıma temasız  kolay ve hızlı bir şekilde geçişleri kayıt altına alır.

2-Yüksek hassasiyetle ve hızlı bir şekilde kullanıcı tanılaması yapar.

3- En büyük avantajı da tam güvenliği sağlamasıdır

4- Yüz tanıma cihazlarımız tozlu, yağlı, ortamlarda etkilenmeden  sorunsuz kullanır ve bu   kullanımdan etkilenmez

5- Biyometrik bilgiler başka kişiye transfer edilemez ve kopyalanamaz.

1- Parmak izi sistemi kolay ve hızlı bir şekilde geçişleri kayıt altına alır.

2-Yüksek hassasiyetle ve hızlı bir şekilde kullanıcı tanılaması yapar.

3-Şifreli girişin aksine düzenli olarak şifre değiştirme ihtiyacı yoktur.

4-Parmak izi özgündür ve bu nedenle parmak izi okuma cihazları neredeyse hiç* hata yapmaz.

5-Parmak izi sistemleri ile giriş yapan kişinin o anda gerçekten geçiş yaptığı bilinir; kart veya anahtar gibi başkasına ödünç verilemez.

6-Yetkilendirme(Access) yaparak sadece önceden belirli kişilerin belirli alanlara girebilmesine izin verir.

diye sorarsanız öncelikle size bu ürünü kargo ediyoruz adresinize. kargonun size ulaşmasının ardında cihazı duvara (monte) ettikten sonra cihaz ile modem arasında iletişim (bağlantı)sağlamak için bir kablo çekiyorsunuz bu kablo (Cat 5,Cat 6 veya USB)aracılığı ile oluşturtuktan sonra bizi arıyor ve size uygun olan yazılım hangisi ise (giriş çıkış programı mı  yoksa özel takip yazılımı)ise uzak masaüstü bağlantısıyla(TEAMVİEWER,AMMYY,ANYDESK ve ALPEMİX)ile sizin bilgisayarınıza bağlanıp progamınızı ve terminal tanımlama programını uzaktan kuruyor çalışma saatlerinizi tanımlıyoruz ve Aktivasyon kodu (Lisansı)açıyoruz. örnek (08:00 19:00 hafta içi 08:00 13:00 ç.tesi vsb)gibi, ve size bir eğitim gibi anlatıyoruz.sormak istediğiniz sorularınızıda yanıtlıyoruz.Birde kullanım kitapçığı tarafınıza gönderiyoruz.

CCTV kısaca kapalı devre TV yayın sistemidir.Ingilizce close circuit TV'nin kısaltılmasıdır. Arel Güvenlik kameralarının DVR (Digital Video Recorder) yani kayıt cihazına bağlanması ile oluşturulan sistemdir. Kulanılan kayıt cihazı bilgisayarlara takılan USB veya PCI bağlantılı olabileceği gibi, içinde kendi embeeded işletim sistemi bulunan istemler de olabilir. CCTV kamera-sistemleri.html 1950'lere dayanır fakat 1970'lerde gelişerek en üst doruk noktasına ulaşmıştır. o zamanlarda kayıt işlemi şimdilerdeki gibi dijitale çevrilip, yapılmıyordu çoklayıcı denilen alet kullanılır. bu aletler ile de VCR tarzı bir kayıt cihazına kayıt yapılırdı. O zamanlardan bu zamanlara en büyük değişiklik, analog kayıttan dijitale geçilmesidir. Şimdi çoklayıcı ve VCR'nin yaptığı işi DVR denilen cihaz dijital olarak yapmakatadır. MPEG4, MJPEG veya daha iyi sıkıştırma ve görüntü kalitesi sunan H.264 formatlarına çevrilmektedir. böylece başta bilgisayar olamak üzere dijital olan bütün cihazlarla kaydedilen görüntü tekrar izlenebilmektedir. Daha gelişerek yeni nesil DVR kayıt cihazları RJ45 internet bağlantısı ve TCP-IP, UDP gibi internet protokollerini kullanarak internet üzerinden, kaydettiği veya anlık görüntüyü aktarabilmektedir. Böylece kullanıcı dünyanın öteki ucunda dahi olsa kamera görüntülerini görebilmektedir. Hatta mobil cihazlarla dahi görüntü alınabilmektedir.

Güvenlik kameraların da görüntüyü analog sinyale çeviren elektronik sensörlerdir. Günümüz Dünyasında kullanılan 2 tane teknoloji bulunmaktadır bunlar CMOS ve CCD teknolojileridir. CMOS (Complementary Metal Oxide Semiconductor) Bütünleyici Metal Oksit Yarıiletken demektir. CMOS teknolojisinde birim yüzeyde kullanılan transistör sayısı çok fazladır ve çalışmazken açık devre konumundadır bu da çok az enerji harcamasını sağlar. Fakat çok fazla gürültüye neden olur bu da görüntü kalitesini olumsuz yönde etkiler. CCD ise görüntü verisi seri şekilde analog olarak okunur ve ADC (analog dijital çevirici) ile dijitale çevirilir. Bu da uzun zaman alan ve çok enerji harcanan bir yapıdır. fakat gürültü çok azdır. görüntü kalitesi daha yüksek olur. Bu nedenle enerji ve zamanın çok önemli olmadığı, görüntü kalitesinin daha çok önem arz ettiği CCTV güvenlik kameralarında genellikle CCD teknolojisi kullanılır.

Bu tür kameralar genellikle iç ortamlarda kullanılan ayak kullanılması gereken kutu biçimli kameralardır. Bu tür kameraların içinde lens yoktur. Ayrıca lens takılmak suretiyle görüntü alınır. Kullanım amacına göre istenilen değerde lens takılabilir odak ve lens değerleri ayarlanabilir. Bazı modellerde DC bir gerilim üretilerek auto Iris lens kullanılması durumunda iris ayarı yapılabilir.

Bu tür kameralar genellikle dış ortamlarda kullanılan ayak kullanılması gereken kutu veya silindir biçimli kameralardır. Bu tür kameraların içinde sabit lens vardır. Ayrıca bazı modellerinde lens ve fokus değerlerini ayarlanabilmektedir. Üzerinde IR ledler bulunmaktadır. Bu IR ledler sayesinde zifiri karanlıkta dahi görüntü alabilmektedir. Bu IR ledler ışık az veya hiç olmadığı ortamda yanarak kızılötesi ışık yayarlar kamera da bu ışık sayesinde siyah beyaz görüntü alabilir.

Speed Dome ve Slow Dome kameralar dome yapıdadır. Özellikleri ise klavyeleri aracılığıyla PTZ (pan tilt zoom) yani aşağı yukarı sağa sola ve zoom yapılabilmesidir. Son derece gelişmiş bir kameradır. Kendi içinde menüsü bulunmaktadır. Bazı modellerde alarm çıkışı üretilir. Hareket takibi yaptırılabilir. Kendi etrafında sürekli dünüp otomatik kayıt alabilir veya kameraya kaydedilen senaryolar uyarınca istenilen bölgeleri kaydedebilir. Burada speed dome ile slow dome arasındaki farklar ise genellikle speed dome hızlıdır, 360 derece kesintisiz döner ve present noktaları vardır yani senaryolar kurulabilir. Slow dome da bunlar genellikle olmaz. Slow dome zoom kameraların pan ve tilt yapabilenine verilen addır.