Telefon: +90(537) 842 2603

  

Turnike Sistemleri

TURNİKE SİSTEMLERİ

 

 

Turnike sistemleri güvenlik gerektiren tüm işletmelerde binaya ve alana giriş-çıkış ve ziyaretleri düzenlemek sınırlandırmak için kullanılır.isteğe bağlı olarak birçok farklı turnike sistemleri modelleri kullanım amaçları ve yerlerine göre farklı projelerde kullanılabilir .Tek başına değil de bir kontrol cihazı ile kullanılırlar. Bu cihazlar parmak izi okuyucu,kartlı geçiş sistemi,yüz tanıma sistemi,yemekhane,stadyum,Adliye,Belediyelerde,kamu binalarında turnike üstüne monte edilir.Turnike modeleri  Bel tipi turnike,Boy tipi turnike,Hızlı geçiş turnike,tripod turnike,Hijyen turnikeleri,vip turnike,camlı turnike sistemleri personel giriş-çıkış ve güvenlik amaçlı kullanılır.

 

 

 

 

TRİPOD TURNİKE SİSTEMİ..

 

Tripod Turnike sistemi yani üç kollu turnikelerdir. Paslanmaz çelikten üretilen bu turnikeler iç mekan (indoor) ve dış mekan (outdoor) su geçirmez olarak üretilir. 

 

Bel tipi turnike sistemleri 

 

 

Boy tipi turnikeler

 

.

 

 

VIP Turnikeler

 

VIP turnike sistemleri diğer adı ile engelli geçiş kapıları kurulan turnikelerdir.

 

                                

 

HIZLI GEÇİŞ TURNİKE SİSTEMİ

 

 

 

 

 

 

JETONLU TURNİKE SİSTEMİ 

 

 

 

Turnikeli geçiş sistemi çeşitleri;

 

1.    Kartlı turnike sistemi

2.    Yüz tanıma turnike sistemi

3.    Parmak izli turnike sistemi

Turnikeler üzerine yerleştirilen parmak izi okuyucu, yüz tanıma cihazı ve kart okuyucular ile turnikelerden kontrollü ve de güvenli geçiş sağlanır.

 

 

  

LTOP 101 Hızlı Geçiş Turnikeleri bankalar ve holdingler gibi lükslük ve prestijin ön plana çıktığı yerlerde, hızlı ve yoğun ziyaretçi-personel girişlerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. LTOP 101 Hızlı Geçiş Turnikelerinde mimar ve dekoratörlere çok değişik süper modeller yapabilme şansı verilmiştir.

Ağaç, mermer, granitin yanında deri ve çeşitli ceviz, meşe, zeytin kaplamalar kullanılarak çok lüks çözümler ve kendilerine özel dekorasyonlar gerçekleştirilir. LTOP 101 turnikeler bir koridor oluşturur. Bu koridorun ortasında camdan veya pleksiglastan geçişi enegelleyen bir perde/kanat vardır. Ziyaretçi kartını okuttuğunda bu perde/kanat açılır. Ziyaretçi aradan geçerken koridordaki sensör algılayıcılar kart okutan kişinin geçmesine izin verirken arkadan kartını okutmadan bir kişi daha geçmesi durumunda perdeyi aniden kapatır ve alarm çalar. Ancak ani kapatma esnasında kaçakta olsa insana bir tehlike oluşturacaksa kanat kapanmaz ama alarm çalarak güvenliği ikaz eder.

LTOP 101 de kanatlar açısal hareket ederek açılıp-kapanır. Bu modellerin üst kısımları paslanmaz çelik, mermer veya granit olabilir. İstenirse cilalı kaplamalı ağaç ta olabilir. Standart modellerimizde koridor yanları genellikle siyah pleksiglas veya paslanmaz çeliktir. Ayrıca LTOP 101 in koridor boylarını 2 metreye çıkartarak geçiş sistemi şu şekilde değiştirilebilir; Kanatlar devamlı açıktır. Ancak kart okutmadan geçmek istendiğinde aniden kapanır. Bu sistem çok yoğun geçişler için idealdir.
Ancak insanlar arada bir engel görmediğinden bilgisizlik yüzünden geçmek ister. Bu sebepten dolayı bu sistem firmanın kendi personeli için çok uygun olur ve kart okuma algılayıcılarının hızı kadar hızlı geçiş yapabilir. Turnike iç ve dış mekanlara uygun olarak dizayn edilmiştir. Ancak aşırı nem ortamında veya çok tozlu bölgelerde çalıştırılacaksa siparişte belirtilmek şartıyla opsiyonel olarak çözüm üretilir.Turnikeler tek veya çift yönlü geçiş yapabilir. Bu geçişler kontrollü veya serbest olabilir. Her iki geçişi de kart okuyucu kontrollü olsa bile belli zamanlarda giriş veya çıkışı son kullanıcı serbest bıraktırabilir.

Elektrik kesintilerinde turnikeler serbest geçişe izin verir. Bu yasal bir mecburiyettir. Ancak elektrik kesildiğinde kilitli kalması istenirse, müşterinin yazılı talimatıyla opsiyonel olarak sağlanır. Turnikeler tek veya çift yönlü geçiş yapabilir. Bu geçişler kontrollü veya serbest olabilir. Her iki geçişi de kart okuyucu kontrollü olsa bile belli zamanlarda giriş veya çıkışı son kullanıcı serbest bıraktırabilir. Yangın ve deprem gibi çok hızlı kaçış istenildiğinde opsiyonel olarak firmanın; Yangın veya deprem alarm sisteminden aldığı bir kontakla turnikenin kanatları yana kayar. Böylelikle serbest geçiş sağlanır. Aynı şekilde protokol geçişlerde bir düğmeye basılarak kanatlar açılır ve özel ziyaretçilerin serbest geçişi sağlanır.

Turnikenin dönüş yönü (giriş ve çıkış için) dahili algılayıcılar tarafından belirlenir.Sensör algılayıcıları sayesinde kaçak geçişlerde perdeyi kapatır ve alarm çalarak güvenliği ikaz eder. Ancak ani kapatma esnasında kaçakta olsa insana bir tehlike oluşturacaksa kanat kapanmaz ama alarm çalarak güvenliği ikaz eder.

Turnike sistemleri Ankara,Turnike sistemleri Konya, Turnike sistemleri Denizli, Turnike sistemleri Tekirdağ, Turnike sistemleri Adapazarı, Turnike sistemleri Bursa, Turnike sistemleri İzmir, Turnike sistemleri Antalya, Turnike sistemleri Balıkesir, Turnike sistemleri Elazığ, Turnike sistemleri Malatya, Turnike sistemleri Adıyaman, Turnike sistemleri Trabzon, Turnike sistemleri samsun, Turnike sistemleri Gürcistan, Turnike sistemleri Irak, Turnike sistemleri Erzurum, Turnike sistemleri Bilecik, Turnike sistemleri K.maraş, Turnike sistemleri Gaziantep, Turnike sistemleri Adana, Turnike sistemleri Tarsus, Turnike sistemleri Zonguldak, Turnike sistemleri Artvin, Turnike sistemleri Diyarbakır, Turnike sistemleri Van,Turnike sistemleri Kıbrıs, Turnike Sistemleri Çorlu, Turnike Sistemleri Çerkezköy, Turnike Sistemleri Silivri

Turnike sistemleri Ankara- Turnike sistemleri İstanbul- Turnike sistemleri Bursa- Turnike sistemleri Denizli- Turnike  sistemleri  Malatya- Turnike sistemleri Bilecik- Turnike sistemleri Konya- Turnike  sistemleri Adana- Turnike sistemleri Antalya- Turnike sistemleri Adapazarı- Turnike sistemleri izmir- Turnike sistemleri Konya- Turnike sistemleri çerkezköy- Turnike sistemleri Edirne- Turnike  sistemleri Tekirdağ- Turnike sistemleri Kütahya- Turnike sistemleri Kıbrıs- Turnike  sistemleri Elazığ- Turnike sistemleri Niğde- Turnike  sistemleri Çanakkale- Turnike sistemleri Tarsus- Turnike  sistemleri Sivas- Turnike sistemleri Zonguldak- Turnike  sistemleri Sinop- Turnike sistemleri Yalova- Turnike  sistemleri Balıkesir- Turnike sistemleri Trabzon- Turnike sistemleri Erzurum- Turnike sistemleri kars- Turnike sistemleri Adıyaman- Turnike  sistemleri Diyarbakır- Turnike sistemleri Gaziantep- Turnike sistemleri kahraman maraş- Turnike  sistemleri Manisa- Turnike sistemleri Eskisehir- Turnike sistemleri Tokat- Turnike  sistemleri Nevsehir- Turnike sistemleri Hatay- Turnike sistemleri Batum- Turnike  sistemleri Yozgat- Turnike  sistemleri Aksaray- Turnike sistemleri Ordu- Turnike sistemleri Bolu- Turnike sistemleri Afyon- Turnike  sistemleri Uşak- Turnike  sistemleri Kocaeli- Turnike  sistemleri İzmit- Turnike sistemleri Muğla- Turnike sistemleri Aydın- Turnike sistemleri Azerbeycan- Turnike  sistemleri Mersin- Turnike sistemleri Erzincan- Turnike sistemleri Sinop - Turnike  sistemleri Samsun- Turnike  sistemleri Kastamonu- Turnike sistemleri Şanlıurfa- Turnike  sistemleri Amasya - Turnike sistemleri Isparta-en iyi-en ucuz-programı-cihazı